Servis klimatizací

Popis služby

Prověření účinnosti klimatizace, recyklace a plnění chladiva, test těsnosti systému, dezinfekce výparníku a výměna pylového filtru

Přednost služby

Naše společnost poskytuje servis klimatizace již od roku 2003 a pravidelně školí své automechaniky. K samozřejmosti patří špičkové servisní vybavení.

Přínos pro zákazníka

Pravidelnou údržbou klimatizací našich zákazníků zvyšujeme pohodu a příjemné prostředí v automobilu, čímž přispíváme k bezpečnosti silničního provozu.

Popis

Používéme oba druhy chladiva,jak R134a tak nové chladivo R1234yf 

Klimatizace je dnes již v mnoha případech součástí základního vybavení vozidel. Stává se tak nepostradatelným pomocníkem, který v automobilu vytváří příjemné prostředí nejen v létě, ale v podstatě v průběhu celého roku. Ačkoliv se klimatizace jeví jako uzavřený bezúdržbový systém, dochází zde k pozvolnému úniku chladícího média, jehož velikost se uvádí až 30% za 2 roky. Běžná údržba spočívá především v kontrole předepsaného množství chladícího prostředku a dalších operací, které jsou součástí automatického testu našich moderních servisních přístrojů.

Toto zařízení umožňuje odsát chladící prostředek a následně provést jeho recyklaci. Vlivem recyklace se také odloučí část oleje, který je v chladivu rozptýlen. Poté přístroj provede vakuaci a test těsnosti systému. Následně se klimatizace doplní chladícím prostředkem a novým olejem na výrobcem předepsané množství.

Případná diagnostika závad systému klimatizace vychází především z měření tlaků v nízko a vysokotlaké větvi okruhu a výstupních teplot klimatizace. Tlakové poměry mohou následně ukázat na případné závady v systému. Do servisu klimatizace také bezpodmínečně patří dezinfekce a výměna pylového filtru.

Abychom zabezpečili bezproblémovou funkci a správný výkon klimatizace, musíme o ni pečovat. Pravidelné kontroly celého systému, stejně tak jako drobné opravy předpokládají nezbytné servisní vybavení a odborně proškolený personál. To vše jsme právě pro Vás připravili. Naši mechanici Vám prověří účinnost klimatizace, provedou kontrolu, recyklaci a plnění chladiva, dezinfekci výparníku a výměnu pylového filtru. Máme vybavení pro zjištění místa netěsnosti systému klimatizace a jsme schopni provést i drobné opravy. Pravidelnou kontrolu funkce klimatizace doporučujeme provádět každý rok, zejména před letním obdobím.

Dezinfekce klimatizace ozonem:

  • nejsilnější přírodní oxidační činidlo (3000x rychlejší než chlór)
  • neexistuje žádný virus ani bakterie, které by odolaly ozonu
  • účinně ničí plísně, houby, roztoče, alergeny
  • odstraňuje původce zápachu (od cigaretového kouře, zvířat, zatuchlost)
  • efektivně vydezinfikuje interiér, včetně klimatizačního a ventilačního systému
  • ozon je plyn, dostane se hluboko do všech skulin interiéru a pórů materiálů (koberce, textilie, kůže...)
  • nemaskuje příčiny zápachu, ale trvale je odstraňuje
  • nezanechává žádné stopy na tkaninách ani kůži
  • zvládne to, co nejrůznější dezinfekční spreje nedokáží
  • ideální pro alergiky a astmatiky

Dezinfekce klimatizace ozonem
Jedná se o mikrobiologickou desinfekci, která je velmi účinná nejen na systém klimatizace, ale zároveň dezinfikuje i interiér vozu. V kabině vytváří ozón, který vyčistí a odstraní zápach organického i neorganického původu. Ozón ničí bakterie, plísně, viry a ostatní organismy. Ozón perfektně působí i na znečištění chemického původu, způsobené chemickou reakcí plastů, koberců, izolací, barev a laků. Zamezuje i vzniku organických a anorganických pachů.

Ozon jako dezinfekční prostředek
Ozon se vyznačuje výjimečně silnými oxidačními a dezinfekčními schopnostmi. Pro své specifické vlastnosti se již mnoho let využívá k úpravě vody, bazénů, neutralizaci pachů, likvidaci bakterií, virů a plísní. Kromě toho proniká plynný ozon do všech koutů a skulin i do pórů materiálů. Jedná se o prověřený a bezpečný způsob dezinfekce nejen klimatizace, ale celého vozu. Doporučujeme provádět jednou ročně. Pro rodiny s dětmi a alergiky i dvakrát ročně.

Kde všude se mimo jiné ozon používá?
K dezinfekci nemocničních pokojů, čekáren, ordinací, hotelových pokojů, veřejných prostor, interiérů automobilů, likvidace plísní v bytech a ve sklepích, k ochraně skladovaného ovoce a zeleniny, případně dalších potravin. Mimo jiné i k odstranění pachů z ovzduší restaurací a kuchyní, odstranění zápachu cigaretového kouře nejen z ovzduší, ale i z nábytku a čalounění.

Proč měnit kabinový filtr?
Kabinový filtr zachycuje nečistoty, které proudí zvenku do kabiny. Vzduch, který ve voze dýcháte, jde vždy přes tento filtr. A to i když není klimatizace zapnutá. Obvykle bývá umístěn za kastlíkem spolujezdce nebo pod krytem stěračů. Výměnu doporučujeme provádět dle prostředí ve kterém jezdíte. Minimálně ovšem jednou ročně. Ve městech nebo v prašném prostředí i dvakrát do roka.

Menu
Filtr zboží