Běžné opravy motorů

Provádíme opravy motorů a mechanických převodovek všech značek. Kromě základní údržby, jako je výměna oleje, výměna rozvodů, filtrů atd., provádíme i nastavení vstřikovacích čerpadel, opravy bloků motorů, hlav motorů atd.

Výměna těsnění pod hlavou motoru

Výměna těsnění hlavy motoru patří mezi nejčastější opravy motoru. Spočívá v demontáži hlavy, jejího natlakování, zbroušení a zpětné montáži. Při této opravě je z technického hlediska nutné zároveň vyměnit všechny šrouby hlavy motoru, těsnění hlavy motoru, nový olej, chladicí kapalina (antifreeze) atd.

Prasklý blok motoru

Pokud dojde k vážnější opravě jako je prasklina v bloku motoru, dokážeme provést i takovou opravu místo drahé výměny za nový blok. Opravy jsou časově podobně náročné jako výměny, ale výrazně levnější.

Oprava „potkaného“ motoru

Některé motory jsou náchylné k takzvanému „potkání“ ventilů s pístem. Jedná se o jev, kdy se kvůli špatnému časování motoru nebo prasknutí řemenu motoru, srazí ventil s pístem. Pak obvykle dojde k mechanickému poškození ventilů, někdy i pístů a následuje poměrně nákladná oprava. U „potkaných“ motorů se obvykle musí demontovat hlava motoru a u dělat všechny činnosti spojené s výměnou těsnění hlavy motoru (tedy nové šrouby hlavy, těsnění, oleje atd.) a zároveň opravit mechanické poškození, které většinou spočívá ve výměně ventilů a dalších poškozených dílů.

Oprava zadřeného motoru

Mezi časté opravy motorů patří i zadřené kliky (klikové hřídele), vačky (vačkové hřídele), šály, písty atd. Všechny tyto opravy jsme schopni provést rychle a efektivně i na moderních vozech.

Menu
Filtr zboží